Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 167 175 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Daniel Jerome Kelly

środa, 11 kwietnia 2007 17:17

Daniel Jerome Kelly urodził się 11.10.1930 roku w Erie w stanie Pensylwania w USA. Miał ośmioro rodzeństwa. Siedmioro braci i najpewniej siostrę (choć dokładnie nie wiadomo). Jego dziadek Sean O’Kelley ze strony ojca Johna wyemigrował za chlebem z Irlandii do USA. Dlatego też Kelly uważają się za Irlandczyków. O matce Caroline nic nie wiadomo.

   

Daniel studiował filozofię i teologię. Z zawodu był nauczycielem matematyki. W 1957 roku ożenił się z Joanne, z nią też miał czwórkę dzieci: Daniel jr, Caroline, Kathy i Paul. Barbara Ann była ich opiekunką. Daniel jednak zapałał i do niej uczuciem tak wielkim, że rozszedł się z Joanne. W 1966 roku Daniel wraz z Barbarą i dziećmi wyemigrował do Hiszpanii. Uważał, że tam będzie mógł wychowywać je w spokoju, miłości i szacunku. W 1967 roku Barbara urodziła mu ich pierwszego syna Johna, dwa lata później na świat przyszła Patricia. 6.11.1970 roku w USA Barbara i Daniel wzięli ślub.

            

W Hiszpanii, aby wyżywić coraz bardziej liczną rodzinę, Daniel sprzedawał antyki. W 1971 roku rodzina znów się powiększyła. Na świat przyszedł Jimmy, rok później Joey. Kelly wtedy też grywali na instrumentach i śpiewali – tak dla zabawy. Daniel podchwycił to i zrezygnował z antyków na rzecz muzyki. W 1975 roku poraz pierwszy dali uliczny koncert. W tym roku urodziła się również ich następna córka Barbara Ann, którą krótko nazywali Barby. Daniel kupił czerwony autobus, tak słynny w latach 90 – tych, którym zaczęli podróżować po Europie. Dotarli nawet na „Zieloną wyspę”, gdzie w grudniu urodził się Michael Patrick „Paddy”. Nie zabawili tam długo. Pół roku później byli już w Holandii, Belgii, Niemczech, gdzie w 1979 roku na świat przyszła Maite. Kelly byli już rozpoznawalni, zarabiali coraz więcej, występowali w telewizji i z cyrkiem Roncalli. Podpisali kontrakty i w 1980 roku wyszła ich pierwsza płyta, a singiel „Who’ll come with me” śpiewany przez Johna zajął w Holandii i Belgii pierwsze miejsce.

        

W 1981 roku z powodu choroby Barbary, Daniel zerwał wszystkie kontakty i rodzina przeniosła się z powrotem do Hiszpanii. W grudniu przez cesarskie cięcie urodził się najmłodszy członek rodziny – Angelo. 11 miesięcy później umarła Barbara. Daniel długo nie mógł podnieść się z tego ciosu. Miał jednak, dla kogo żyć, miał dzieci. W 1984 roku znów ruszył na podbój świata. Najpierw podbijał Europę, później wyjechał do USA.

 

W 1990 roku przeżył wylew, był sparaliżowany. Nie mógł już występować z rodziną, ale wszystko obserwował, trzymał kontrolę nad każdym dzieckiem, występem, nad wszystkim co dotyczyło rodziny. Stan jego szybko się poprawiał. W 1994 roku, kiedy Kelly dali koncert w Dortmundzie, w wielkiej hali dla kilku tysięcy ludzi, pojawił się nawet na scenie, trzymany przez Paddy’ego. Wzruszył się tak bardzo, wypowiadając słowa podziękowania fanom. Kelly nie mogli powstrzymać łez. Bardzo kochali ojca, był dla nich i ojcem i matką w jednej osobie, chronił ich i wychowywał. Starał się aby niczego im nie brakowało.

   

 Zmarł 5 sierpnia 2002 roku w Kolonii. Pochowany został 8 sierpnia 2002 w Irlandii.

 


Podziel się
oceń
5
1

komentarze (12) | dodaj komentarz

Barbara Ann Kelly

sobota, 06 stycznia 2007 19:30

 

          

Barbara Ann Kelly z domu Soukko urodziła się 2 czerwca 1946 roku w Fitchburgu w stanie Massachusetts w Stanach Zjednoczonych. Jej matka z pochodzenia Finka a ojciec - Austriak przyjechali do USA tam się osiedlili i  tam też urodził się brat Barbary - Jim.

Barbara od najmłodszych lat uczyła się tańca, była to jej pasja :-) 

Daniela Kelly poznała dzięki temu, że była opiekunką dla jego dzieci. Były to lata 60-te. Daniel i Joanne Kelly zatrudnili Barbarę do opieki nad czwórką ich dzieci: Daniela jr, Caroline, Kathy i Paula. Wtedy też Daniel zapałał uczuciem do Barbary. Ona je odwzajemniła. W 1966 roku Daniel i Barbara postanawiają wrócić do Europy :-) Na kontynent swoich przodków!! Piękna i gorąca Hiszpania była pierwszym miejscem w którym się zatrzymali. Tu też przyszło najwięcej ich dzieci. Pierwszym Barbary a piątym Dana był Johnny (1967) urodzony w Toledo, później Patricia (1969), Jimmy (1971) i Joey (1972) którzy przyszli na świat w maleńkiej miejscowości Gamonal nieopodal Toledo.

 

Barbara opiekowała się swoimi dziećmi, poświęcała im dużo czasu, świętowała z nimi, uczyła tańca, baletu. Caroline, Paul, Kathy, i przyjaciółka Caroline organizowali w tym czasie pierwsze występy. W 1974 roku rodzina przeniosła się trochę na północ Hiszpanii do Beloscain. Tam też w 1975 roku urodziła się Barby - imię dostała po swojej mamie. Rodzina zaczęła swoje pierwsze publiczne występy. Barbara oodawała się na nich pokazom baletu. Zawsze też trzymała na swoich rękach nowego maleńkiego członka rodziny. Na początku była to Barby, później Paddy i Maite. Rodzina w tym czasie dużo podróżowała. Mieszkała m. in. w Niemczech i Irlandii, ojczyźnie swoich przodków.

        

W 1981 roku u Barbary wykryto raka piersi. Był to wstrząs dla całej rodziny, która wycofała wszystkie swoje kontrakty i postanowiła powrócić do Hiszpanii. Spokój i cisza jakie tam panowały dodawały Barbarze sił do walki z rakiem. Sił dodawała jej również ciąża. Barbara wiedziała, że jeśli nie pokona raka jej dzieci zostaną bez matki, której teraz bardzo potrzebują. pod koniec 1981 roku Barbara urodziła zdrowego chłopca. Nie miała już sił na normalny poród, przezła cesarskie cięcie. Święta Bożego Narodzenia spędziła z rodziną w szpitalu.

Barbara nigdy nie użalała się nad sobą, mówiła o śmierci, że jest częścią życia i że każdy umrze jak przyjdzie jego pora. W październiku 1982 roku rodzina postanowiła nagrać świąteczne video. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że Barbara może nie dożyć Gwiazdki, przybliżyli więc święta i sobie i matce.

     

W dwa tygodnie póżniej 10 listopada 1982 roku Barbara pożegnała się z rodziną i odeszła do innego lepszego świata ;-(

    

          

 


Podziel się
oceń
12
2

komentarze (17) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


niedziela, 4 października 2015

Licznik odwiedzin:  663 253  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 663253
Wpisy
  • liczba: 606
  • komentarze: 2293
Galerie
  • liczba zdjęć: 670
  • komentarze: 878
Bloog istnieje od: 3364 dni

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl